Powered by the Tomorrow.io Weather API
Facebook Fanpage

Za paliwa do naszych aut od lat płacimy więcej niż w Zielonej Górze. Dlaczego? Nie wie nikt!

PB 95 – 21 groszy drożej w Nowej Soli. Tankując w Zielonej Górze 50 litrów do zbiornika, czyli do pełna, wydamy 10,50 zł mniej. Wystarczy jednak na nieco ponad 2 dodatkowe litry benzyny. Diesel? – to już 28 gr różnicy – lejąc 50 litrów ON mamy 14 zł więcej w portfelu. Ile można przejechać na dodatkowych blisko 4 litrach? LPG? – to już kompletnie niezrozumiała sytuacja – 36 gr różnicy. Tankując w Zielonej Górze 50 litrów tego ponoć najtańszego paliwa jesteście 18 złotych do przodu. A to oznacza możliwość zakupu kolejnych 9 litrów LPG, czyli przejazdu około 100 km.

Dawno nie pisaliśmy o tym zjawisku, ale nie przestaliśmy obserwować i dokumentować różnic cen paliw w Nowej Soli w stosunku do ościennych miejscowości. Ogólnopolskie media, właśnie podały informację, że najdroższe paliwa w kraju są w województwie lubuskim.
Tymczasem nasze zestawienie zdjęć z cenami paliw z dwóch stacji Orlen w Nowej Soli i w Zielonej Górze może znów zdenerwować właścicieli aut. Mamy przecież świadomość, że różnica odległości między stacjami to zaledwie 25 km.

Porównajmy ceny paliwa w Nowej Soli i Zielonej Górze – styczeń 2019

Przyjrzyjcie się uważnie cenom:
PB 95 21 groszy drożej w Nowej Soli. Tankując w Zielonej Górze 50 litrów do zbiornika, czyli do pełna, wydamy 10,50 zł mniej. Wystarczy jednak na nieco ponad 2 dodatkowe litry benzyny.
Diesel? – to już 28 gr różnicy – lejąc 50 litrów ON mamy 14 zł więcej w portfelu. Ile można przejechać na dodatkowych blisko 4 litrach?
LPG? – to już kompletnie niezrozumiała sytuacja – 36 gr różnicy. Tankując w Zielonej Górze 50 litrów tego ponoć najtańszego paliwa jesteście 18 złotych do przodu. A to oznacza możliwość zakupu kolejnych 9 litrów LPG, czyli przejazdu około 100 km.

Standardowo porównując od lat wyświetlane ceny paliw na dystrybutorach w Nowej Soli i Zielonej Górze trzeba było się liczyć z różnicą od 10 do 40 nawet groszy na litrze. Niezależnie od tego, co wlewaliśmy do baku i niezależnie od tego, której z nowosolskich stacji ceny porównywaliśmy z zielonogórskimi. Raczej nigdy nie było też w Nowej Soli taniej niż na stacjach w Żarach, Polkowicach, czy Wrocławiu – wiedzą o tym kierowcy jeżdżący w trasach. Brak konkurencji, zmowa cenowa, krojenie kierowców, ceny z kosmosu – to stałe zwroty jakie się pojawiały w dyskusjach nowosolskich właścicieli aut. Pogadali, poprzeklinali, czasem zaprotestowali i… tankowali. Bo gdzie indziej można zrobić to na co dzień?

Czy ktoś z nowosolskich sprzedawców paliw się tym przejmuje? Nie! Mają tego zupełną świadomość i nie spodziewajmy się, że neony z cenami na naszych stacjach zaświecą się inaczej. Obstawiamy zakłady?

Spójrzmy dla porównania na zdjęcia z cenami z ostatnich dni marca 2017 roku.

Ceny paliw na stacjo Orlen w Zielonej Górze z 30 marca 2017 r.

Stacja Orlen w Zielonej Górze, ul. Wrocławska. 30 marca 2017 roku. W oczy rzuca się zwłaszcza cena LPG poniżej 2 zł za litr. Ale przy innych paliwach jest też miło.

A Stacja Orlen w Nowej Soli, ul. Wrocławska? Również 30 marca 2017 roku. LPG o 26 groszy droższe niż w Zielonej Górze. PB 95 o 18 groszy. ON o 26 groszy.

Ceny paliw na stacjo Orlen w Nowej Soli z 30 marca 2017 r.

31.03.2017 w Nowej Soli oczywiście nikt zmian cen nie zauważa. A nie, jednak nie cena PB 95 spadła o 1 grosz! Brawo! ON i LPG nadal twardo stoją w miejscu…

Ceny paliw na stacjo Orlen w Nowej Soli z 31 marca 2017 r.

Tymczasem w Zielonej Górze na tej samej stacji 31 marca 2017 roku po kolejnym dniu cena PB 95 spada! O 10 groszy. ON jest tańszy o 12 groszy. LPG “tylko” o 2 grosze.

Ceny paliw na stacjo Orlen w Zielonej Górze z 31 marca 2017 r.

Porównajmy zatem zmiany cen paliw na stacjach Orlen w Nowej Soli i Zielonej Górze w dwóch kolejnych dniach marca 2017 roku oraz różnice w poszczególnych rodzajach paliw. W przypadku LPG różnica sięga ponad 10%, w przypadku oleju napędowego blisko 10% – dużo to czy mało? Zalanie 50 litrowego zbiornika LPG w Zielonej Górze daje oszczędność rzędu 11 zł 20 gr. A zatem blisko 5 litrów gazu. Zalanie do pełna 60 litrowego zbiornika ON daje nam w portfelu 22 zł 80 gr. Ile kilometrów przejeżdżamy w miesiącu? Ile możemy zaoszczędzić? Warto to samemu obliczyć.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz